Про нас

Лист про діяльність БО «МБФ «Ожина»
Ідея створення незалежної громадської організації виникла навесні 2015 року. Команда з трьох звичайних, але небайдужих людей весь свій вільний час віддавала волонтерській діяльності. Було реалізовано проекти:
1.      Безоплатна правова та психологічна допомога малозабезпеченому населенню м. Кривого Рогу.
2.      Чужих дітей не буває – збір та відправка гуманітарної допомоги дітям, шо проживають в зоні АТО.
3.      Адресна допомога сім`ям тимчасово переміщених зі сходу країни осіб.
Основна мета команди, допомога та підтримка малозабезпеченим, не співпадала з стратегічними цілями організації, в рамках якої ми працювали. І ми створили власний благодійний фонд.
Наша візія майбутнього організації відображена в місії та задачах.
Місія фонду: створювати умови для підтримки, розвитку та реалізації культурних і благодійних громадських ініціатив задля формування відповідального суспільства.
Задачі фонду: 
1.      Обєднання громадських організацій та громадських активістів з метою підвищення впливу громадського сектора на життя суспільсва.
2.      Реалізація загальних ініціатив – проектна діяльність, благодійна допомога (послуги), культурні заходи (квести, конференції, фестивалі тощо) з метою активізації суспільства
3.      Організація та проведення освітніх програми (навчальні тренінги, семінари, школи, конференції тощо) задля підвищення рівня обізнаності та відповідальності суспільства
4.      Благодійність – допомога особам, що є учасниками чи постраждалими під час проведення АТО (допомога в організації, збір благодійних посилок, участь у благодійних акціях, психологічна та юридична допомога тощо) з метою підвищення спроможності та добробуту суспільства та окремих категорій осіб.
5.       Духовний розвиток громади.
Хто ми: Ми - звичайні люди.

Головним  напрямком роботи  команди залишилася співпраця з ГО «Наше відродження» м. Красногорівка – збір та відправка гуманітарної допомоги. Водночас ми розуміли, що іншим пріоритетом є власна громадська освіта та пошук джерел фінансування наших ідей. Тому залишок 2015 і майже весь 2016 рік стали часом посиленої громадської освіти та налагодженням партнерських стосунків з волонтерами та громадськими організаціями, що поділяють наші ідеї та прагнення. В підсумку члени та волонтери організації тільки за 2016 рік пройшли навчання більш ніж в 20 тренінгових програмах та школах. Чисельність дійсних членів організації збільшилесь на кінець 2016 року до 13, а постійно працююча  волонтерська команда зросла до 15 волонтерів.
Протягом 2016 року було подано на конкурси 18 проектів. Підтримано донорами 3 власних проекта.
1.        «Об`єднання задля вирішення транспортних питань мешканців Інгулецького району м. Кривого Рогу» (Конкурс малих грантів від ЦПГКІ «Тамариск» в рамках проекту ««Підвищення спроможності НДО Центральної і Східної України» за підтримки Національного Фонду Демократії (NED))
2.        «Україна – єдина» (конкурс «Місто своїми руками» від «Метінвест»)
3.        «Майбутнє за нами» – профорієнтаційна робота з випускниками Апостолівського інтернату - сиротинцю та сприяння процесу розуміння ними звичайних життєвих і професійних цінностей. Проект впроваджується при підтримці Львівської освітньої фундації.
4.        Численні культурні заходи «Майстер-класи зі скрапбукінгу», «Воркшопи по виготовленню дерев’яних виробів», «Різдвяні Святкові вечорниці», «Мамин-базар»  у партнерстві з іншими громадськими об’єднаннями, які направленні на створення культурного дозвілля мешканців району та залучення їх до участі у громадському житті.
Ми стали партнерами громадських організацій , ініціативних груп та комунальних установ в створені та реалізації шести проектів. Та прийняли участь у розробці та реалізації цілої низки заходів , що стосуються підвищення громадської свідомості мешканці міста, пов`язані зі збереженням культурної спадщини нашої місцевості, покращення побутових умов та естетичного вигляду міста.
Ми дуже цінуємо проекти, що втілюємо в партнерстві з громадськими організаціями країни ( ЦРГКІ «Тамариск» м.Дніпро,  Громадська спілка «Зелений центр «Метінвест» м.Кривий Ріг, ГС «Спільна Мета» ж/м Інгулець м.Кривого Рогу, БФ «Амер» м.Зеленодольськ,  БФ «Українська Галицька Фундація» м.Львів) Тісні відносини склалися з соціально відповідальними підприємствами міста ( «Метінвест», «ОЛІР», ПрАТ «ІнГЗК», ТОВ «Промспецбуд», Палац Культури «Інгулець» ТОВ «Соціальні ініціативи») , комунальними закладами  ж/м Інгулець (КЗОШ №114, 59, 100, КГ №127) та підприємцями ( ФОП Забродський О., ФОП Шангіна Т.). В той самий час ми відчуваємо напружене відношення до нашої діяльності з боку владних структур. Для гармонійного розвитку міста потрібно знайти порозуміння та обов`язкова взаємодія.
Ми постійно співпрацюємо з ініціативною групою “Криворізькі Берегині” – дівчата допомагають зберегти життя наших воїнів у зоні АТО.
Після реалізації проекту «Майбутнє з нами» ми отримали справжніх друзів – вихованців ЦСПР «Надія». Саме безпосередність, натхнення цих дітей народило в нас нові ідеї, що безпосередньо стосуються підлітків та молоді. Ідеї ми викладаємо у проекти і Ви обов`язково побачите їх втілення у 2017 році.
А ще ми маємо надію, що все, що ми зробили та плануємо – не дарма. Наші наміри добрі, ми намагаємося зробити світ навколо кращим, життя насичинішим. Ми змінюємо світ навколо і потребуємо вашої допомоги.


Президент  БО «МБФ «ОЖИНА»
Кристина Видашенко